VILLANGO to program nauki języków obcych za pomocą nowej metody, która jest doskonałym uzupełnieniem dotychczasowych/klasycznych metod.

Polega na tym, że osoby pragnące doskonalić język obcy, przełamać barierę w mówieniu, poprawić płynność i poprawność w komunikacji w danym języku spędzają tydzień (w specjalnie wybranym miejscu, klimatycznym ośrodku, na terenie Polski) z grupą native speakerów, którzy przyjeżdżają do Polski specjalnie po to, aby za pomocą konwersacji „jeden na jeden” i praktycznych zajęć językowych w parach pomóc polskim uczestnikom doskonalić dany język.

Metoda praktykowana już od jakiegoś czasu na świecie, jest nowością w Polsce. Nazywa się ją „metodą immersji”, czy „metodą zanurzenia w języku”. Sprawdza się ona doskonale zwłaszcza w przypadku osób dorosłych, dla których tworzy się specjalne warunki do nauki tzw. „wioski językowe”, w których panuje zakaz mówienia po polsku, komunikacja przez 6 dni odbywa się jedynie w wybranym języku obcym, uczestnicy z native speakerami uczą się jak praktycznie posługiwać się językiem, tzn. ćwiczą konkretne sytuacje życiowe, jak np.:

rozmowy przez telefon
rozmowy o pracę, z pracodawcą
w restauracji, sklepie
na ulicy,
agencji turystycznej, lotnisku, dworcu
w urzędzie, banku, hotelu
rozmowy dot. wynajęcia mieszkania, samochodu, wycieczki i inne

oraz sytuacje niezbędne w pracy takie jak np.:

small talk
prowadzenie spotkań, zebrań
prezentacja w języku obcym
negocjacje
rozmowy handlowe
rozmowy rekrutacyjne itp.

Nie wykorzystujemy klasycznych książek do nauki języka, nie zatrudniamy typowych nauczycieli języka, nie stosujemy testów i oceniania uczestników, nie porównujemy wyników poszczególnych osób.

Atmosfera jest przyjazna i sprzyjająca nauce. Nauka w takich warunkach przebiega bardzo naturalnie, przynosi większe efekty niż takiej samej długości wyjazd zagraniczny, efekty są odczuwalne już podczas trwania kursu.

Zaletą naszej metody jest to, iż możesz ją stosować tak samo skutecznie na każdym etapie nauki języka obcego!

Zaczynamy od francuskiego, niemieckiego i hiszpańskiego, ale w ramach programu VILLANGO będzie możliwa nauka wielu innych języków obcych! Skontaktuj się z nami, jeśli jesteś zainteresowany nauką innych języków obcych.

Zaglądaj na naszą stronę oraz polub nas na FB aby mieć dostęp do aktualności!